Facebook

O hotelu

Za svou, více jak stoletou, historii si hotel Slavia vybudoval renomé nejen díky svému umístění v historickém centru města a architektuře, ale především na základě osobního přístupu, servisu a snaze o překročení očekávání každého návštěvníka.

Hotel Slavia je dnes „dámou“ mezi brněnskými hotely, kam se hosté rádi vracejí. Kvalita, přátelské a příjemné prostředí jsou tím nejdůležitějším, proč se hosté stále vracejí i po mnoha letech. Je historicky prvním českým hotelem našeho města.

Personál je vyškolen i v rámci kulturních rozdílů, mezi naše klienty patří hosté 90 národností, včetně různých náboženských zvyklostí.

Slavia/Slavie

Všechny společnosti, firmy, spolky, které mají ve svém jméně Slavia/Slavie dostanou od nás jako podporu slevu 10% na ubytování, catering a služby, které poskytuje hotel Slavia. Více informací na emailu marketing@hotelslavia.cz.


Historie hotelu

Píše se rok 1899 a v Brně se začínají psát dějiny. Český patriot Karel Moravec otevírá hotel SLAVIA. Daří se mu vybudovat prvotřídní podnik s vynikající pověstí a charakterem ryze českého podniku daleko přesahující hranice naší republiky. Péči hotelu se vrací opakovaně využívat mnohé významné a uznávané osobnosti. Nechávají se hýčkat službami, které jdou ruku v ruce s krásou a elegancí architektury a provedením hotelu.

Hotel vlastnil i nedaleké stáje pro své koně, tahající povozy s hosty z nádraží nebo z okolí. S příchodem výdobytků moderní doby byl právě hotel Slavia tím, kdo rozhodně nestál pozadu. Před hotelem, v místě dnešní venkovní zahrádky, dokonce stávala, za doby první republiky, jedna z prvních čerpacích stanic.

Budovu hotelu využívali nejen ubytovaní hosté, ale i široká veřejnost. Nabídka služeb byla na svou dobu bezkonkurenční. Kulečníkové stoly, čítárny, vyhlášená kavárna SLAVIA.

V šedesátých letech minulého století byl hotel znárodněn a zařadil se na seznam institucí spravovaných brněnským národním podnikem Interhotely. V 90. letech prošel hotel a jeho budovy kompletní rekonstrukcí a novým vybavením.Hotel Slavia Hotel Slavia Hotel Slavia Hotel Slavia Hotel Slavia