Facebook

Stephen King v hotelu SLAVIA

Stephen King v našem hotelu

Populární komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntág od režisérky Věry Chytilové brzy nebude jediný film, se kterým si diváci budou spojovat náš hotel. Do Slavie se totiž vrátili filmaři.

Natáčel se tu první český filmu podle Stephena Kinga – s názvem Jsem brána. Král hororu dal svolení režisérovi Robinu Kašpaříkovi ke zfilmování jeho stejnojmenné povídky. Měl ale podmínku: film nesmí vydělat ani cent.

Hotel Slavia tedy nadšeným filmařům pomohl ubytováním a jeho podzemí dokonce posloužilo jako filmová dekorace pro natáčení jedné scény. Francouzský kameraman Nicolas Bordier vytvořil trikovým kouřem a světly tak hustou atmosféru, že hotel byl k nepoznání i pro stálý personál.

Ze Slavie se potom natáčení přesunulo do brněnského studia XL, kde si štáb postavil dekoraci vesmírné lodě. Film se točil nezvykle – celý přímo z pohledu hlavní postavy. A to dokonce dvakrát: jedna verze pro klasická kina a druhá pro revoluční technologii FullDome. Ta promítne obraz do obřích kupolí planetárií. Jinak řečeno: přenesete se přímo do hlavy hrdiny a vše prožijete jeho očima.

„FullDome je naprosto fascinující. Vzpomeňte si, když jste jako děti byli poprvé v planetáriu, kde do obří kupole promítli hvězdy. A teď si představte, že tam uvidíte obraz ve vysokém rozlišení a s prostorovým zvukem. Film vás obklopí. Stanete se hlavním hrdinou a vše prožijete jeho očima,“ popisuje režisér, který po dokončení filmu plánuje uvedení na filmových festivalech a premiéru v brněnském planetáriu.

Těšíte se tak jako my? Všechny novinky o filmu najdete na facebookové stránce Jsem brána